Lákala nás představa, jak by města mohla vypadat, kdybychom je nevnímali pouze jako název, jako soubor budov, ulic, obyvatel nebo jako plán či mapu. Jaké jsou jejich specifické znaky a symboly, jak bychom je výtvarně pojali. Bylo by to možné? Šlo by je pak rozčlenit? Dokážeme zachytit jejich individualitu a zároveň to, co je spojuje? Budou moci takto zpodobněná fungovat jako karetní ilustrace? My věříme, že ano.

citat_kata
Není to poprvé, co jsem kreslila karty. Není to snadné, ať už přistupujete k motivům jakkoliv, musíte se držet pravidel. Jsou to karty, pořád se s nimi musí dát hrát. Motivy té samé barvy na sebe musí určitým způsobem odkazovat, nejen výtvarně, barvami, které pro ně zvolím, ale i významově, atributy, které jim přiřadím. Ale právě to mě nejvíce baví: Hledat cestu navzdory daným limitům.
Káťa, ilustrátorka
Katarina Makarova vystudovala Vyšší odbornou školu Václava Hollara, obor Ilustrace v médiích. Na internetu publikuje pod přezdívkou angryalbatros.
citat_martin
V dětství jsem si procházel balíček karet raději, než jsem listoval obrázkovou knihou. Dokonalá stylizace karetních ilustrací oproštěná od dalších významů umožnila mé fantazii putovat i za karetní okraje. Bavilo mě vizuálně porovnávat karty stejných hodnot, vytvářel jsem si k těm obrázkům osobní vztah, královna kár mi byla bližší než srdcová královna, přestože dnes už nedokážu říct, proč tomu tak bylo. V mariášových kartách jsem se děsil žaludského esa, a to přesto, že jinak mi esa vždy připadala jako ty nejkrásnější karty. Estetický dojem dokonale korespondoval s jejich nejvyšší hodnotou ve hře. Dnes už si nevzpomínám na hry, které jsme hráli v mém dětství, ale jak na mne jednotlivé karty působily, si pamatuji doteď.
Martin, grafik
Martin Čtverák vystudoval fakultu architektury v Praze, pracuje jako architekt a designér.

Napište nám

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.