V souvislosti s okolnostmi posledních dnů, dočasně rušíme prodej karet. Děkujeme za pochopení.

Lákala nás představa, jak by města mohla vypadat, kdybychom je nevnímali pouze jako název, jako soubor budov, ulic, obyvatel nebo jako plán či mapu. Jaké jsou jejich specifické znaky a symboly, jak bychom je výtvarně pojali. Bylo by to možné? Šlo by je pak rozčlenit? Dokážeme zachytit jejich individualitu a zároveň to, co je spojuje? Budou moci takto zpodobněná fungovat jako karetní ilustrace? My věříme, že ano.

citat_kata
Není to poprvé, co jsem kreslila karty. Není to snadné, ať už přistupujete k motivům jakkoliv, musíte se držet pravidel. Jsou to karty, pořád se s nimi musí dát hrát. Motivy té samé barvy na sebe musí určitým způsobem odkazovat, nejen výtvarně, barvami, které pro ně zvolím, ale i významově, atributy, které jim přiřadím. Ale právě to mě nejvíce baví: Hledat cestu navzdory daným limitům.
Káťa, ilustrátorka
Katarina Makarova vystudovala Vyšší odbornou školu Václava Hollara, obor Ilustrace v médiích. Na internetu publikuje pod přezdívkou angryalbatros.
citat_martin
V dětství jsem si procházel balíček karet raději, než jsem listoval obrázkovou knihou. Dokonalá stylizace karetních ilustrací oproštěná od dalších významů umožnila mé fantazii putovat i za karetní okraje. Bavilo mě vizuálně porovnávat karty stejných hodnot, vytvářel jsem si k těm obrázkům osobní vztah, královna kár mi byla bližší než srdcová královna, přestože dnes už nedokážu říct, proč tomu tak bylo. V mariášových kartách jsem se děsil žaludského esa, a to přesto, že jinak mi esa vždy připadala jako ty nejkrásnější karty. Estetický dojem dokonale korespondoval s jejich nejvyšší hodnotou ve hře. Dnes už si nevzpomínám na hry, které jsme hráli v mém dětství, ale jak na mne jednotlivé karty působily, si pamatuji doteď.
Martin, grafik
Martin Čtverák vystudoval fakultu architektury v Praze, pracuje jako architekt a designér.

Napište nám

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.